KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17526395
*
nr 1752 6395
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Hamn. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x137
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2026
kl 18:47:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 20:37:23
1
3.200 kr
9/1 11:11:10
2
3.200 kr
9/1 11:11:10
1
3.200 kr (Budbetjänt)
9/1 11:11:22
2
3.400 kr
12/1 18:32:31
3
3.600 kr
12/1 18:33:25
2
3.800 kr
12/1 18:42:51
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hamn helmut mantel olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Helmut Mantel
nr 1752 6395
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Hamn. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x137
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2026 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/1 20:37:23 | 1 | 3.200 kr |
| 9/1 11:11:10 | 2 | 3.200 kr |
| 9/1 11:11:10 | 1 | 3.200 kr (Budbetjänt) |
| 9/1 11:11:22 | 2 | 3.400 kr |
| 12/1 18:32:31 | 3 | 3.600 kr |
| 12/1 18:33:25 | 2 | 3.800 kr |
| 12/1 18:42:51 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.250 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 1.250 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Helmut Mantel
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.Läs mer om Helmut Mantel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hamn helmut mantel olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



